Wydarzenia szkolne / Galeria

Uroczyste zakończenie Roku szkolnego klasy 4a8
W dniu 26 kwietnia 2024 r. w Liceum Ogólnokształcącym Zaoczne dla Dorosłych SOP w Poznaniu nastąpiło oficjalne  zakończenie szkoły przez uczniów klasy 4a8. Gratulujemy Naszym absolwentom ukończenia szkoły średniej i uzyskanie wykształcenia średniego.
   
10 lecie Stowarzyszenia Oświatowców Polskich w Poznaniu
W dniu 23 kwietnia 2024 r. w 10 rocznicę powstania Stowarzyszenia Oświatowców Polskich w Poznaniu w ramach upamiętnienia tak zacnej rocznicy w siedzibie Stowarzyszenia odbyło się przemiłe spotkanie jubileuszowe.
W ramach tego miłego wydarzenia Zarząd SOP w Poznaniu życzy wszystkim członkom Stowarzyszenia, pracownikom, nauczycielom, uczniom szkół SOP, absolwentom jak również wszystkim przyjaciołom i znajomym, którzy uczestniczyli w powstaniu, rozwoju, kontynuacji założeń Stowarzyszenia w ramach propagowania idei edukacyjnych, oświatowych i kulturowych, wszelkiej pomyślności i realizacji marzeń, zarówno tych maluteńkich, jak i tych większych oraz zdrowia, które niech wszystkim dopisuje na dalsze uczestnictwo w rozwój Stowarzyszenia na dalsze lata a tym samym kolejne rocznice.
   
Foto relacja z zajęć Wyszkolenie Strzeleckie na kierunku Technik Ochrony osób i mienia 2023/2024  
Foto-relacja z zajęć z wyszkolenia strzeleckiego na kierunku Technik Ochrony osób i mienia w Naszej szkole policealnej. Gratulujemy Naszym słuchaczom odwagi (czego nie można odmówić Naszym przyszłym Bodyguardom) . Brawo
     
Foto relacja z zajęć na kierunku Opiekunka dziecięca 2023/2024  
Foto-relacja z zajęć plastycznych na kierunku Opiekunka Dziecięca w Naszej szkole policealnej. Gratulujemy Naszym Panią pomysłów i twórczej inwencji. Brawo
   
Rozdanie Dyplomów Zawodowych – VIII/2023  
           
REKRUTACJA ROK SZKOLNY 2023/2024  

FOTO-RELACJA z Egzaminów Zawodowych  na kierunkach ODZ i OwDPS – VI/2023 

W dniach 09 i 15  czerwca 2023 r. w Naszej Szkole Policealnej,  odbywały się EGZAMINY ZAWODOWE w formie praktycznej na kierunkach Opiekun w Domu Pomocy Społecznej i Opiekunka Dziecięca . Z uwagi na procedure egzaminacyjną, możemy dopiero dziś pokazać zmagania Naszych słuchaczy na polu tak wymagających zawodów.

 

   

   

Zakończenie szkoły na kierunkach ODZ i OwDPS – VI/2023 

W dniu 23 czerwca 2023 r. w Naszej Szkole Policealnej,  nastąpiło oficjalne  zakończenie szkoły przez słuchaczy kierunków Opiekunka Dziecięca i Opiekun w Domu Pomocy Społecznej. Rozdano Świadectwa ukończenia Szkoły Policealnej i z ogromnym oczekiwaniem czekamy na końcowe wyniki określające kwalifikacje zawodowe w ramach Egzaminów Zawodowych. Trzymamy kciuki i gratulujemy Naszym absolwentom ukończenia szkoły policealnej.

   

Foto relacja z zajęć na kierunku Opiekunka dziecięca i Opiekun w domu pomocy społecznej  2022/2023

W ramach przedmiotów  ” Rozwijanie wrażliwości artystycznej dziecka ” i „Rozwijanie wrażliwości artystycznej” nasi wspaniali słuchacze przedstawili swoją wrażliwość artystyczną w bardzo pięknych kolorowych pracach. Gratulujemy i promujemy taki sposób kontaktów z dziećmi jak i również osób w podeszłym wieku.

       

Rozdanie Dyplomów Zawodowych dla Techników  BHP – IV/2023

W dniu 07 kwietnia 2023 r. w Naszej Szkole Policealnej,  został zakończony kolejny etap edukacyjny na kierunku Technik Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, poprzez wręczenie Certyfikatów Kwalifikacji Zawodowej i Dyplomów Zawodowych ” Technik bezpieczeństwa i higieny pracy „.

Nowo upieczonym Technikom gratulujemy i powodzenia w pracy zawodowej.

 

 

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Stowarzyszenia   Oświatowców Polskich w Poznaniu

W dniu 01 lutego 2023 r. w siedzibie Stowarzyszenia Oświatowców Polskich w Poznaniu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Stowarzyszenia Oświatowców Polskich w Poznaniu.
Członkowie Stowarzyszenia w ramach swoich uprawnień statutowych dokonali zatwierdzenia sprawozdania Zarządu z działalności z lat 2019 – 2023 i wyboru Zarządu, Komisji Rewizyjnej na kolejną kadencję.
Prezesem Zarządu Stowarzyszenia na lata 2023 – 2027 ponowie został wybrany mgr Paweł ANDRZEJEWSKI. Na Wiceprezesa Zarządu został powołany mgr Maciej CHICIAK, na członka Zarządu powołana została mgr Anna SANIGÓRSKA. 
Zebranie członków Stowarzyszenia podziękowało ustępującemu Zarządowi, Komisji Rewizyjnej za wkład i rozwój Stowarzyszenia, nowo wybranemu Zarządowi i Komisji Rewizyjnej życzyło kontynuacji i dalszych ciekawych pomysłów na realizacje celów statutowych w tych aktualnych czasach.

 

Zakończenie roku szkolnego na kierunku Technik  BHP

 

 

 

Koncert Zaduszkowy: spektakl „Irena” – Poznań, 30 października 2022

30 października 2022 r. Prezes Zarządu Stowarzyszenia Oświatowców Polskich w Poznaniu wspólnie z  członkami Stowarzyszenia wzięli udział w Koncercie Zaduszkowym.  Dziesiąta edycja Koncertu Zaduszkowego, organizowanego we współpracy z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, stanowiła okazję do przybliżenia  historii Ireny Sendlerowej, Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata, która została uhonorowana tym tytułem za działalność na rzecz ratowania żydowskich dzieci. Wraz z grupą bohaterek i bohaterów, umożliwiała najmłodszym ofiarom wojny ucieczkę z getta, a następie dbała o nich poza murami organizując fałszywe metryki oraz zapewniając pomoc materialną i lekarską. „Irena” to historia o kobiecie, która zdecydowała się walczyć. To opowieść o odwadze, która może zwyciężyć najstraszliwsze zło i o tym, ile warte jest ludzkie życie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy Koncertu złożyli kwiaty i znicze pod tablicą upamiętniająca bohaterów, która znajduje się nieopodal wejścia do Teatru.

LINK DO STRONY : Koncert Zaduszkowy: spektakl „Irena” – Poznań

 

 

Nasza pracownia w ramach zawodu OPIEKUN W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

 

 

Rozdanie SWIADECTW DOJRZAŁOŚCI

W dniu 05 lipca  2022 r. w Naszej szkole,  zostały rozdane Świadectwa Dojrzałości. Gratulujemy.

„…w drodze” z cyklu „Artyści Andersa”

01 lipca 2022 r. Prezes Zarządu Stowarzyszenia Oświatowców Polskich w Poznaniu wspólnie z  członkami Stowarzyszenia wzięli udział w Koncercie „…w drodze” z cyklu „Artyści Andersa”, który odbył się w Auli Artis w Poznaniu. Koncert poprzedziła premierowa projekcja filmu „Akcja Bollwerk” w reżyserii Zbysława Kaczmarka. Koncert w „…w drodze” to wydarzenie przybliżające twórczość legendarnych kompozytorów i autorów tekstów. Była to niezwykła okazja spotkać się z muzyką z okresu międzywojennego, wojennego i powojennego, która stanowiła tło dla ważnych wydarzeń w Polsce.

Rozdanie Dyplomów Zawodowych dla Techników    BHP

W dniu 08 kwietnia 2022 r. w Naszej szkole policealnej,  został zakończony etap edukacyjny na kierunku Technik Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, poprzez wręczenie Certyfikatów Kwalifikacji Zawodowej i Dyplomów Zawodowych ” Technik bezpieczeństwa i higieny pracy „.

Nowo upieczonym Technikom gratulujemy i powodzenia w pracy zawodowej.

 

SZKOLENIE Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

W dniu 28 listopada 2021 r. w Naszej szkole po raz kolejny odbyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestniczący w zajęciach w sposób praktyczny potwierdzili zdobytą wiedzę teoretyczną na zajęciach w ramach sekwencji działań podczas udzielania pierwszej pomocy.

 

 

Zajęcia praktyczne na kierunku OPIEKUNKA DZIECIĘCA

Na kierunku OPIEKUNKA DZIECIĘCA po  zajęciach teoretycznych, rozpoczęte zostały zajęcia praktyczne w roku szkolnym 2021/2022 w Naszej pracowni.

11 edycja Dziadów w Rezerwacie Archeologicznym w Gieczu

W imieniu naszego słuchacza Michała Krawczyńskiego, w dniu 6 listopada 2021 r. o godz. 17.00 mieliśmy możliwość uczestniczyć w  11 edycji Dziady 2021 –  w Rezerwacie Archeologicznym w Gieczu.
W ramach tego wydarzenia odbyło się widowisko plenerowe, dotyczące rekonstrukcji przedchrześcijańskich zwyczajów pogrzebowych, inscenizacji obrzędów związanych z kultem zmarłych Przodków i przedstawienie słowiańskich wyobrażeń o Zaświatach. Ogromne podziękowanie kierujemy na ręce Pana Michała za możliwość uczestnictwa w tym niecodziennym wydarzeniu, jak również kierujemy podziękowania dla wszystkim Naszym uczniów i członków Stowarzyszenia Oświatowców Polskich w Poznaniu którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu.

 

NASZA SZKOŁA ROK 2021/2022

 

ROK SZKOLNY 2020/2021

Rozpoczęcie zajęć w roku szkolnym 2020/2021 z przedmiotu „ Wykonywanie makijażu twarzy” na kierunku T.U.K. Pierwsze zajęcia i bardzo ciekawy sposób podjęcia tematyki makijażu twarzy w formie plastycznej pod tytułem „Cztery Pory Roku”.  Super, dziękuję za kreatywność. Prowadzenie Pani mgr. Anna Brzozowska – Gierak

 

Wydarzenia w Naszej szkole

 

Szkolenie z zakresu masażu leczniczego

W dniu 29.02.2020 r. w Naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu masażu leczniczego w którym uczestniczyły nasze wspaniałe słuchaczki z kierunku Technik Usług Kosmetycznych. Podczas szkolenia uczestniczki zapoznały się z wykonywaniem masażu leczniczego obejmującego:
– masaż mięśni grzbietu,
– masaż mięśni przykręgosłupowych,
– masaż karku,
– masaż kończyny górnej,
– masaż kończyny dolnej.

Szkolenie zakończone stosownym Zaświadczeniem, które znacząco wpłynie na dalszą drogę zawodową Naszych słuchaczek.
Gratulujemy.
Bardzo dziękujemy Pani mgr Annie Adamczyk za kompetentne i profesjonalne przeprowadzenie szkolenia

Prezentacja Teki Edukacyjnej IPN – Poznański Czerwiec 56

W dniu 26 lutego 2020 r. Nasi członkowie Stowarzyszenia Oświatowców Polskich w Poznaniu oraz nauczyciele z Liceum Ogólnokształcącego naszej szkoły uczestniczyli w prezentacji materiałów edukacyjnych poświęconych tematyce Poznańskiego Czerwca 1956 r. w Auli J. Lubrańskiego Collegium Minus przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu zorganizowanej przez IPN Odział w Poznaniu. Prezentacji towarzyszył wykład dr. Piotra Grzelczaka pt.: „»Luźne kartki«. Nowe źródła do dziejów Poznańskiego Czerwca 1956” oraz wystawa „Wolności! Chleba! Poznański Czerwiec 1956 w fotografii”.

Każdy z uczestników otrzymał egzemplarz Teki Edukacyjnej IPN – Poznański Czerwiec 56, która to Teka zasili zbiory Naszej szkoły a tym samym w istotny sposób podniesie walory edukacyjne z tak istotnym elementem krzewienia wśród Naszych słuchaczy postaw patriotycznych.

Po wydarzeniu zostały złożone kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Czerwca 1956 na Placu Mickiewicza.

 

   

 

Nawiązanie współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Doliny Cybiny oraz Przystanek Folwarczna

Zarząd Stowarzyszenia Oświatowców Polskich w Poznaniu z nieukrywaną przyjemnością informuje o nawiązaniu współpracy w dniu 20.02.2020 r. ze Stowarzyszeniem Miłośników Doliny Cybiny oraz Przystanek Folwarczna.  Życzmy sobie owocnej współpracy.

 

   

Przed konkursowe przygotowanie do mistrzostw stylizacji rzęs

W dniach 05, 06 Luty 2020 r.  w Naszej szkole odbyło się przed konkursowe przygotowanie do mistrzostw stylizacji rzęs przy udziale Naszych wspaniałych słuchaczek Technikum Usług Kosmetycznych :  – pierwszy dzień to  10-11-12h pracy i analizowania błędów, – drugi dzień uwarunkowania odnoszące się do mistrzostw online oraz robieniu idealnych zdjęć, -analiza regulaminów i kryteriów, – ocena prac jak na mistrzostwach, – dobór modelki, -analiza kuferka uczestnika mistrzostw, – logistyka mistrzostw.
Ogromne podziękowania Panu Przemkowi Jaroszowi z firmy Ideal LOOK za pomoc w organizacji a Paniom Patrycji Pawłowskiej i Kasi Szelągowskiej Lash Me za wspaniałe i profesjonalne przeprowadzenie szkolenia.

 

 

Certyfikowane szkolenie na temat :  ” Substancje uczulające przy zabiegach kosmetycznych” poprowadzone przez firmę IDEAL LOOK

 

SZKOLENIE Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

 

  

 

 

7. Koncert Zaduszkowy – Poznań, 29 października 2019

 

29 października 2019 r. Prezes Zarządu Stowarzyszenia Oświatowców Polskich w Poznaniu wspólnie z  członkami Stowarzyszenia wzięli udział w Koncercie Zaduszkowym. Koncert został już zorganizowany  po raz siódmy.  Poprzez tą formę przekazu został oddany hołd pamięci polskim bohaterom II wojny światowej oraz ofiarom gestapo. Koncert Zaduszkowy „Pamiętamy…”,  ma na celu nie tylko kultywowanie corocznej tradycji uroczystego obchodzenia Święta Zmarłych, ale i też podkreślenie wagi historii miejsca, w którym znajduje się siedziba Teatru Muzycznego. Koncert współorganizowali poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej i Teatr Muzyczny w Poznaniu. Partnerami Wydarzenia były Fundacja Rozwoju Miasta Poznania oraz Totalizator Sportowy Lotto. W tym roku wystąpił Męski Kameralny Zespół Śpiewu Cerkiewnego „Partes”. Jego unikalny repertuar to owoc prac muzykologicznych i starannej selekcji zabytków sakralnej sztuki wokalnej dawnej Rusi.Podczas wydarzenia nauczycielom zostały wręczone certyfikaty IPN-MEN-ODN w Poznaniu poświadczające udział w szkoleniach dokształcających. Na zakończenie wszyscy uczestnicy Koncertu złożyli kwiaty i znicze pod tablicą upamiętniająca bohaterów, która znajduje się nieopodal wejścia do Teatru.

LINK DO STRONY : Koncert-Zaduszkowy-Poznan-29-pazdziernika-2019

 

   

 

Akcja edukacyjno-społeczna „Zapal znicz pamięci” – 27 października 2019

 

Stowarzyszenie Oświatowców Polskich w Poznaniu  uczestniczyło w XI edycji, akcji edukacyjno-społecznej „Zapal znicz pamięci” 27 października 2019 r. Akcja podobnie jak w poprzednich latach została objęta patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. Patronat medialny nad akcją sprawował portal Muzeum Historii Polski i Polskiej Agencji Prasowej dzieje.pl. Wraz z pięcioma Oddziałowymi Biurami  Edukacji Narodowej IPN (Poznań, Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Gdańsk) oraz lokalnymi rozgłośniami Polskiego Radia (Radio Poznań, Radio PIK, Radio Katowice, Radio Łódź, Radio Puls), Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII, będący oddziałem Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, oraz partnerami ze związków kombatanckich, nauczycielami i młodzieżą.

LINK DO STRONY: radiopoznan.fm  ZAPAL ZNICZ PAMIĘCI

  LINK DO STRONY : Zapal znicz pamięci-27-pazdziernika-2019

   

 

Paderewski Festiwal – Muzyk, Człowiek, Ambasador Polski.

 

W dniach 16–19 października 2019 roku w Poznaniu odbył się „Paderewski Festiwal – Muzyk, Człowiek, Ambasador Polski”. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Teatr Muzyczny w Poznaniu, Instytut Adama Mickiewicza i Miasto Poznań. To nie lada gratka dla miłośników twórczości wielkiego kompozytora. Paderewski był gorącym patriotą, za­angażowanym w działalność polityczną i społeczną w kraju i za granicą. Jako słynny artysta miał możliwość wpływania na światową opinię pu­bliczną w celu zwrócenia jej uwagi na sprawę polską. Łożył duże sumy na różne cele o charakterze patriotycznym i narodowym. Dlatego też z ogromną dumą, życzliwością i szacunkiem należy kierować podziękowania wszystkim Naszym uczniom i członkom Stowarzyszenia Oświatowców Polskich w Poznaniu którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu.

 

 

     

 

Prezentacja monet okolicznościowych NBP poświęconych Żołnierzom Wyklętym z Wielkopolski – Poznań, 16 października 2019

 

W dniu 16 października 2019 r. w sali Lubrańskiego Collegium Minus (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza), ul. Henryka Wieniawskiego 1. Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu oraz Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Poznaniu zorganizowali prezentację okolicznościowych monet kolekcjonerskich. Emisja wydanych przez NBP monet została poświęcona Wielkopolanom, bohaterom walk o wolną Polskę w okresie II wojny światowej, a także w okresie sowietyzacji Polski. Sylwetki bohaterów  ppłk Stanisława Kasznicy „Wąsowski” i  płk Łukasza  Cieplińskiego „Pług”  przybliżyli: Marta Szczesiak-Ślusarek oraz dr Dariusz Kucharski. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia Oświatowców Polskich w Poznaniu jak również Nasi wspaniali uczniowie i nauczyciele

 

   

 

Oferta EDUKACYJNA

                          

 

Nasza Szkoła

Nasze sale i prowadzone na nich zajęcia

 

 

Pracownia Kosmetyczna